Woda wspomaga odchudzanie

Woda wspomaga odchudzanie

Najlepsza dieta nie zadziała, jeśli nasz organizm nie będzie odpowiednio nawodniony każdego dnia. Woda wypłukuje z naszego organizmu wszystko co zbędne, nie potrzebne i dodające nam wagi.

Dzięki wodzie składniki odżywcze dobrze trafiają do komórek i tkanek w naszym organiźmie, dzięki temu nasz apetyt staje sie mniejszy. Łatwiej jest nam odrzucic niesłużące nam pokarmy – słodycze itp.

Niedobór wody może być przyczyną tego, że organizm będzie zatrzymywał ją na zapas. Przez to zwiększa się nasza waga, a ciało jest opuchnięte. Warto też w naszej diecie ograniczyć sól, ponieważ przyczynia się ona do zatrzymania wody w organiźmie.

Dorosły człowiek powinien wypijać dziennie 2 l. wody, przy uprawianiu sportu nasz organizm potrzebuje około 1l wody więcej, gdyż przy aktywności fizycznej kiedy się pocimy wydalamy ją z organizmu.

Jeśli pijemy dużo kawy lub herbaty dobrze by było, by na każdą filiżankę (szklankę) spożyć 2 szklanki wody wzbogacone w jod. Odwodnienie może powodować złe samopoczucie spadek wydolności fizycznej, ból głowy, brak koncentracji, rozdrażnienie, senność.

Jeżeli chcesz ułatwić sobie dietę (chociażby na początek, kiedy jest najtrudniej) sprawdź nasz catering dietetyczny poniżej i wybierz coś dla siebie. Jednym z najczęstszych powodów porzucenia diety jest brak pomysłu na posiłki, czasu i wiedzy na ich przygotowanie.

Similar Posts